Skip to main content

Pontosan 2018. február 8-án, azaz 557 napja került az űrbe Elon Musk egyik legikonikusabb Tesla modellje, egy Tesla Roadster. A nap körül keringő Starman által “irányított” jármű úgy látszik nem ált meg sehol nézelődni, vagy újra tölteni az akkumulátort, mivel 2019.08.18-án visszajutott kiindulási pontjára. Így elmondhatatlanjuk, hogy az űrbe lőtt Tesla megtette az első körét a Nap körül.

Ha valaki úgy gondolja, hogy felnéz az égre keresvén a vörös modellt, azt el kell keserítsük, mivel a jármű jelenleg 298 millió kilométerre van tőlünk, így egy átlagos távcsővel sajnos még nem lesz látható egy jó ideig. A Föld pályájának kerülete a Nap körül körülbelül 936 millió kilométer, viszont a Tesla egészen más pályán kerüli a Napot. Keringése egy szakaszán a Mars pályájánál is szélesebben halad, emiatt a miénknél sokkal tágabb keringési utat kellet megjárnia a járműnek.

A tudósok becslései alapján másfélszer akkora pályát kellett megtennie a járműnek, azaz több mint 1,7 millárd kilométert. Ez teljesen elektromos hajtással és 500 kilométeres hatótávval számolva körülbelül 3,5 millió töltést vett volna igénybe.

Tesla Roadster

Számítások alapján jövő novemberben a jármű alig 7 millió kilométerre lesz a Marstól, hozzánk viszont legközelebb csak 2091-ben jön látogatóba, mikor is alig 400.000 kilométerre lesz a bolygónktól. Reméljük addigra már a repülő elektromos autós éveket fogjuk élni és könnyedén fel tudunk majd menni közelről meglesni az akkor már történelemkönyvekbe vésett járművet.

Képek és információk forrása:
www.totalcar.hu
www.pexels.com
elektromos-autozas.hu

elektromos-autozas.hu

További elektromos autós hírekért, információkért kövess minket a FACEBOOK és INSTAGRAM oldalon.