Hazánkban e-mobility szempontjából kiemelkedő helyet foglal el a BYD buszgyára Komáromban. A napokban viszont egy újabb létesítmény építése került bejelentésre, méghozzá egy új akkumulátorgyár az SK Innovation jóvoltából, szintén Komáromban.
[banner id=”6690″]Az SK Innovation egy koreai vállalat, mely innovatív üzemanyag megoldásokat (beleértve az elektromos cellákat is) biztosít globálisan. A cég bejelentette, hogy harmadik lítium-ion akkumulátorcellás üzemét kívánja megépíteni Magyarországon. A társaság már üzemeltet egy 7,5 GWh gyárat Komáromban, és a helyszínen egy második (10 GWh) gyár is épülőben van.

Sk Innovation (Komárom)
Az új, harmadik gyár Iváncsában lesz, és évente akár 30 GWh-nyi akkumulátort lesz képes előállítani. A beruházás mértéke nagyjából 2.3 milliárd dollár körül alakul.
Az SK Innovation több globális gyártó, köztük a Volkswagen, a Ford és a Hyundai számára szállítja az akkumulátorokat. Magyarország nagyszerű helyzetben van ahhoz, hogy akkumulátor központ legyen, mert igen sok autógyár található a szomszédos országokban. A tervek alapján 2022-ben fog üzembe állni az új gyár.








